Posted in Apie mane

2 inžinieriai ir 3 gydytojai

Stebiu savo kolegų kelią virtualiai. Jų mokslo darbai juda į priekį, rašo tezes tarptautiniam kongresui, o aš… Mano visa profesinė veikla sustojusi. Kad ir kaip norėjau įsivaizduoti (tiesa, laukiantis antrą kartą tame buvo jau daugiau realizmo), kad pagimdžius galima neatitrūkti nuo gyvenimo ir darbo bent iš dalies, tai tėra saviapgaulė. Galbūt kitoms tai pavyksta, tačiau nesu iš tų laimingųjų. O gal uoliųjų. Nesu iš tų, kurios keliauja hi su vaiku į darbą, mokslus, konferencijas, kalnus ar paplūdimius. Nesu ir iš tų, kurios antrą savaitę po gimdymo apsitempia savo modelio figūras madingais džinsais ir kulniuoja trims valandoms į kirpyklą ar kavinę atsipalaiduoti. Nesu netgi iš tų, kurios augina pulką vaikų, tuo pačiu mokosi, vysto verslą ir užsiima rankdarbiais… Esu iš tų, kurios lieka namuose. Kurios maitina pagal por
eikį, valo langus, kol mažylis miega ir karts nuo karto naudojasi sausu šampūnu… Esu iš tų, kurioms kartais svyra rankos, kurias kartais vargina nepilnavertiškumas, savigrauža ar nuobodulys. Ar liūdesys.

Iki sukurdama šeimą, planavau savo ateitį karjeroje. Moksle. Kongresuose ir konferencijose. Man jos patinka. Taigi, savotiškai liūdžiu lygindama save su kolegomis. Tačiau prieš keletą dienų vyras taip taikliai sugebėjo mane paguosti. “Kas iš tų mokslinių darbų po 20 metų… Užtat tu užauginsi du inžinierius ir tris gydytojus” 😀 Nors kol kas auginam tik du sūnus, tačiau ši frazė privertė mane nusišypsoti 🙂 Nemanau, kad mokslas yra bevertis, vis dar tikiuosi ateityje įgyveninti bent dalį savo užmojų, tačiau jeigu reikėtų rinktis tarp karjeros (ar mokslinės veiklos) ir 5 sūnų, nedvejodama rinkčiausi pastaruosius 🙂 net jei jie netaptų inžinieriais, nei gydytojais!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s